Zenginleştirilmiş Eğitim Programı

Üstün Yetenekli Çocuklar Koruma Altında

Dünya tarihinde üstün zekalı ve yetenekli çocukların eğitimi konusunda yapılan ilk çalışmalar Osmanlı Devleti dönemine dayanmaktadır. O dönemdeki Fransız sarayının temsilcisi Michele Boudier'in şu sözü manidardır: "Türklerin niçin varlıklı ve güçlü bir devlet olarak geliştiğine şaşmamak gerekir. Çünkü onlar çok sayıdaki genç arasından en yeteneklilerini seçmesini ve onları dürüst insanlar haline getirecek disiplinli bir eğitim vermesini çok iyi bilmektedirler."

Çağların getirdiği bilgileri yeniden yorumlayan teknolojide ve sanatta çığır açan bilim ve düşünce adamları üstün kavrama gücü ile öne çıkan liderlerdir. Asırlar önce bir ilki gerçekleştirerek bütün dünyaya yol gösteren atalarımızın bıraktığı yerden devam etmek ünlü düşünür Eflatun'un ALTIN ÇOCUKLAR diye tabir ettiği üstün zekalı yetenekli çocukların eğitilmesini Merve Eğitim Kurumları bir vazife olarak görmektedir.

2011-2012 eğitim öğretim yılında başladığımız ZEP programının amacı: üstün zekalı ve yetenekli bireylerin yüksek potansiyellerini harekete geçirmek, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacak bu bireylerin yok olmasını önlemek, eşit olmayan insanlara eşit davranmaktan daha büyük eşitsizlik olamaz ilkesi doğrultusunda çocuklarımıza en uygun eğitimi vermektir.

Zenginleştirilmiş Eğitim Programı Cumartesi günleri Merve Eğitim Kurumları ilköğretim okullarında okuyan öğrencilere uygulanacaktır. Programın yeri Merve Mehmet Özdemir İlkokuludur. 2012-2013 öğretim yılında 3., 4. ve 5. sınıflarda okuyacak öğrenciler katılabilecektir. Program 6 Ekim 2012 tarihinde başlayacaktır. Programda akıl oyunları, bilim ve deney, sanat estetik, drama çalışmaları, tarih şuuru, ritim, yazarlık ve müzik konularında dersler olacaktır.

 

 

 

 

Özel Enva Anaokulu Konya, Özel Ali Küçüksucu Anaokulu Konya, Özel Mehmet Özdemir İlkOkulu Konya, Özel Selçuklu A. Aymaz İlkokulu ve Ortaokulu Konya, Özel Meram A. Aymaz İlkokulu ve Ortaokulu Konya, Özel Büyükkoyuncu Anadolu ve Fen Lisesi Konya, Özel Güventaş Anadolu ve Fen Lisesi Konya, Özel Kreş Konya, Özel Anaokulu Konya, Özel Lise Konya, Özel Fen Lisesi Konya, Özel Okul Konya, Konyada Özel Okullar, Konyadaki Özel Okullar, Konyadaki Özel Okullar, Konya Kolej, Konya Kolejleri, Konya Özel Okul Fiyatları, Konya Özel Okullar, Konya Özel Okullar Listesi, Konya Özel Okulların Fiyatları, Konyadaki Kreşler, Konyadaki Özel İlköğretim Okulları, Konyadaki Özel Liseler, Konyadaki Özel Okulların İsimleri

| Her hakkı saklıdır.